Губернатор Південної Кароліни Генрі Макмастер офіційно призначив Дарлін Грем Нордоне, сестру покійного сенатора-республіканця Ліндсі Грема, тимчасовою представницею штату в Сенаті США. Про це повідомили американські ЗМІ в понеділок, 14 липня, після того, як президент Дональд Трамп публічно рекомендував цю кандидатуру як «данину поваги» сенатору, який раптово помер 11 липня.
Макмастер представив Нордоне як «любу молодшу сестру» Грема, яка тепер «закінчить його роботу замість нього». Сама Дарлін Грем Нордоне, зворушена призначенням, заявила: «Це така честь. Ліндсі завжди був поруч зі мною, і тепер я буду поруч із ним». За словами губернатора, Нордоне обійматиме посаду до завершення терміну повноважень Грема, який спливає у січні 2027 року. Вона ніколи раніше не обіймала державних посад і наразі не уточнила, чи балотуватиметься на повний шестирічний термін.
Призначення відбулося після того, як президент Трамп у соцмережі Truth Social написав, що рекомендував губернатору призначити Дарлін Грем тимчасовою сенаторкою. «Я порекомендував губернатору Генрі Макмастеру чудову сестру Ліндсі Грема, Дарлін, на посаду тимчасового сенатора від великого штату Південна Кароліна. Це стало б чудовою даниною поваги Ліндсі, який дуже її любив!» — написав президент США. Відповідно до законодавства Південної Кароліни, губернатор має право самостійно призначити тимчасового сенатора, який виконуватиме обов'язки до проведення нових виборів. Призначення має важливе політичне значення, адже тимчасовий сенатор, як очікується, стане кандидатом від Республіканської партії на наступних виборах. Не виключено, що пропозиція Трампа щодо Дарлін Грем покликана не віддавати перевагу жодному з інших потенційних претендентів.
Ліндсі Грем помер увечері 11 липня після нетривалої раптової хвороби, спричиненої розривом аорти. Його смерть стала несподіванкою для Вашингтона, адже буквально за день до офіційного повідомлення він перебував у Києві, де провів пресконференцію з українським керівництвом. Останньою закордонною поїздкою сенатора став візит до України, де він зустрівся з українським керівництвом і закликав до посилення санкцій проти Росії, подальшої підтримки української армії та збільшення тиску на Кремль. Від початку повномасштабної війни Грем залишався одним із найактивніших союзників України в Конгресі США.
Дарлін Грем Нордоне — мати двох дітей, яка допомагає людям з інвалідністю знаходити роботу. Вона та її брат Ліндсі втратили батьків у юному віці: мати й батько померли з різницею у 15 місяців. На той момент Грему було 22 роки, а його сестрі — 13. Пізніше Грем офіційно всиновив сестру, пояснивши журналістам, що це давало їй право на його військові пільги у разі, якщо з ним щось трапиться. Нордоне ніколи раніше не обіймала державних посад, і ні вона, ні губернатор не уточнили, чи балотуватиметься вона на повний шестирічний термін у Сенаті, чи виконуватиме обов'язки лише тимчасово до січня 2027 року.
За даними Палати представників США за 2025 рік, 45 удовілих жінок безпосередньо змінювали своїх покійних чоловіків у Конгресі — 38 у Палаті представників та вісім у Сенаті. Призначення сестри сенатора, який ніколи не одружувався і не мав дітей, є рідкісним випадком, але вписується в історичну традицію, коли родичі померлих законодавців тимчасово займають їхні місця. Одразу після смерті Грема в США заговорили про його наступника — Трамп ще раніше назвав, кого хоче бачити на місці сенатора, і несподівано однією з головних кандидатур стала саме сестра покійного.



