Збірна України з баскетболу впевнено завершила перший етап відбору на чемпіонат світу 2027 року, здобувши розгромну перемогу над командою Данії з рахунком 99:69. Матч відбувся на виїзді в данському місті Фарум і став справжньою демонстрацією сили української команди. Після фінальної сирени до роздягальні збірної завітав легендарний український боксер Володимир Кличко, який особисто привітав гравців та тренерський штаб із яскравою перемогою.
Кличко, який є давнім шанувальником спорту та частим гостем на змаганнях різних видів, порівняв гру українських баскетболістів із боксерським поєдинком. «Це був нокаут у дев'ятому раунді», — зазначив він, звертаючись до команди. Відео з моментом привітання швидко поширилося в соціальних мережах, викликавши позитивну реакцію вболівальників. Кличко також подякував гравцям за їхню самовідданість та бійцівський характер, які вони продемонстрували на майданчику.
Сам матч розпочався для українців непросто. Господарі паркету активніше провели стартову чверть, завершивши її з рахунком 25:22 на свою користь. Однак уже в другій десятихвилинці підопічні головного тренера Айнарса Багатскіса повністю перехопили ініціативу. Українці налагодили гру в захисті та влаштували справжній погром в атаці, вигравши другу чверть із розгромним рахунком 31:12. На велику перерву команди пішли за значної переваги України — 53:37.
У другій половині зустрічі «синьо-жовті» лише нарощували оберти, не залишивши скандинавам жодного шансу на камбек. Фінальна сирена зафіксувала впевнену перемогу з рахунком 99:69. Головним героєм зустрічі став захисник Святослав Михайлюк, який видав фантастичний перформанс та приніс у скарбничку команди 30 очок. Його гра стала ключовим фактором успіху, адже саме він задавав темп атакам і був лідером на майданчику.
Завдяки цьому успіху українці завершили перший етап кваліфікації на другому місці в групі А з хорошим показником — чотири перемоги та дві поразки. Це суттєво покращує шанси команди в боротьбі за путівку на світову першість. Попереду на збірну чекає фінальний раунд кваліфікації, де «синьо-жовті» проведуть шість вирішальних матчів проти трьох найкращих збірних, які вийдуть із паралельної групи B. Цей етап відбору стартує вже наприкінці літа — 28 серпня.
Візит Володимира Кличка до роздягальні став не лише приємним сюрпризом для гравців, а й символічним жестом підтримки. Легендарний боксер, який завершив професійну кар'єру, але залишається активним учасником спортивного життя країни, неодноразово висловлював захоплення українськими спортсменами. Його слова надихнули команду напередодні вирішальних матчів, додавши впевненості в їхніх силах.
Збірна України з баскетболу продовжує підготовку до наступного етапу кваліфікації, який стане справжнім випробуванням. Конкуренція серед команд, що пройшли відбір, буде надзвичайно високою, але українці продемонстрували, що здатні боротися на рівні з найсильнішими суперниками. Перемога над Данією стала яскравим підтвердженням прогресу команди під керівництвом Айнарса Багатскіса, який зумів створити згуртований колектив із чіткою ігровою системою.
Уболівальники сподіваються, що підтримка таких легенд, як Володимир Кличко, допоможе збірній досягти історичного успіху та вперше в історії вибороти путівку на чемпіонат світу. Наразі команда має всі передумови для цього: потужний склад, досвідченого тренера та неймовірну підтримку з боку всього українського спорту.



